Invisalign (Telsiz Ortodonti)

 

Tamemen kişiye özel hazırlanan şeffaf plakların kullanıldığı tedavilerdir. Uygulama alanı diğer ortodontik tedavilere göre kısıtlıdır. Diş hekiminizin muayenesi sonucu invisalign tedavisine uygunluğunuz belirlenebilir. Bu uygunluk muayenesi kliniğimizde ücretsiz olarak yapılmaktadır. Ancak yine klasık ortodontik tedavilere göre daha pahalıdır.


Porselen Diş Teli

 

Dişlerin ön yüzeylerine braket denilen kare şeklinde, ufak, porselen (şeffaf) tutucu parçaların sabitlenmesi ve bu braketlerin içerisine yerleştirilen diş telleri yardımı ile çapraşık durumdaki dişlerin düzeltilmesini sağlayan tedavidir. Porselen braketler beyaz renkte olduğu için daha az belli olurlar. Metal diş tellerine göre daha estetik görüntüdedirler.

Metal Diş Teli

 

Dişlerin ön yüzeylerine braket denilen kare şeklinde, ufak, paslanmaz çelikten yapılan tutucu parçaların sabitlenmesi ve bu braketlerin içerisine yerleştirilen diş telleri yardımı ile çapraşık durumdaki dişlerin düzeltilmesini sağlayan tedavidir. Metal diş telleri gülümsendiği zaman belli oldukları için estetik açıdan daha az tercih edilir.

©2024 Dental Implant Clinic A Plus Tüm hakları Saklıdır.

Search